معرفی کتاب

بهترین کتابهای فرزندپروری – 10 کتاب مفید و کاربردی

1- برای همه پدرها و مادرها

کتاب برای همه پدرها و مادرها (شیوه ای مثبت جهت رسیدگی به رفتار کودکان) از بهترین کتابهای فرزندپروری است. این کتاب از کتابهای خیلی مفید و کاربردی در زمینه فرزندپروری است. کتاب بر اساس برنامه فرزندپروری مثبت نوشته شده است. برنامه فرزندپروری مثبت بعنوان یکی از برنامه های جهانی جهت فرزندپروری شناخته می شود و در بیشتر کشورهای دنیا از آن استفاده می شود.

10 کتاب فرزندپروری مفید و کاربردی

 

2- فرزندپروری از درون به برون

کتاب فرزندپروری از درون به برون کتاب بعدی از بهترین کتابهای فرزندپروری است. موضوع و ایده اصلی کتاب این است که والد با حل و فصل مشکلات دوران کودکی خود ، می تواند رابطه بهتری با کودک خود برقرار کند. رابطه خوب والد- فرزند نقش اساسی در سلامت روان کودک ایفا می کند.

 

3- فرزندپروری با کفایت

کتاب سوم بهترین کتابهای فرزندپروری کتاب فرزند پروری باکفایت است. این کتاب بر اساس مدل طرحواره درمانی نوشته شده است.

 

 

تولد تا یکسالگی | مجموعه‌ی آموزشی صوتی مراحل رشد از تولد تا یکسالگی

 

4- شاد بار آوردن کودکان به زبان آدمیزاد

کتاب شاد بار آوردن کودکان کتاب چهارم بهترین کتابهای فرزندپروری است. این کتاب فرزندپروری پر از ایده و تکنیک های مختلف جهت استفاده والدین است.

10 کتاب فرزندپروری مفید و کاربردی

 

5- نه تنبیه نه تشویق ( چگونه انگیزه های درونی را پرورش دهیم)

کتاب بعدی ازبهترین کتابهای فرزندپروری  کتاب نه تنبیه نه تشویق است. ایده اصلی کتاب بر مبنای پرورش انگیزه های درونی کودک برای رفتار است. نویسنده کتاب بر این باور است که تنبیه و تشویق نادرست ، کودک را وابسته به عوامل بیرونی می کند. پس شاید کار درست این باشد که انگیزه های درونی خود کودک را بشناسیم و آنها را فعال کنیم.

 

6- به بچه ها گفتن، از بچه ها شنیدن

کتاب به بچه ها گفتن و از بچه ها شنیدن  کتاب بعدی از بهترین کتابهای فرزندپروری است. آموزش گفتگو یا بهتر بگوییم گفت و شنود بین والد و کودک مبنای مباحث کتاب است. یک گفت و شنود خوب بین والد و کودک که می تواند یک رابطه خوب و عمیق بین والد و کودک بوجود بیاورد.

 

7- اعتماد به نفس در کودکان

کتاب بعدی از بهترین کتابهای فرزندپروری که می تواند موثر باشد کتاب اعتماد به نفس در کودکان است. این کتاب به والد کمک می کند با پرورش اعتماد به نفس کودک، در پیشگیری و کاهش پرخاشگری و لجبازی در کودکان موفق عمل کند.

 

مجموعه ی آموزشی صوتی 

چگونه اعتماد به‌ نفس و عزت‌ نفس کودک را پرورش دهیم؟ 27 تکنیک کاربردی

 

8- نظم آموزی به کودکان

کتاب نظم آموزی به کودکان کتاب بعدی از بهترین کتابهای فرزندپروری می باشد. ایده اصلی این کتاب آموزش و پرورش نظم در کودکان جهت افزایش رفتارهای مطلوب و کاهش رفتارهای نامطلوب است.

 

9- کودک کامل مغز

کتاب  نهم از بهترین کتابهای فرزندپروری کتاب کودک کامل مغز است. این کتاب جهت شناخت خوبی از کارکرد مغز کودک و روند رشد سالم آن به والد می دهد.

 

10- فرزندپروری بدون شرط

کتاب آخر بهترین کتابهای فرزندپروری کتاب فرزندپروری بدون شرط است. نویسنده کتاب بر این اعتقاد است که والدین برای دوست داشتن و عشق ورزیدن به کودک قرار نیست هیچ شرطی بگذارند.

 

 

 

شاید این مطلب هم برای شما مفید باشد:

مراحل رشد روانی- اجتماعی کودکان از تولد تا پایان نوجوانی

 

 

پادکست رادیو والدگری را در اپلیکیشنهای زیر بشنوید:

           

 

 

بیشتر بخوانید:  10 کتاب برای رشد و توسعه ی فردی والد

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
241428